Aktualności

W 10 godzin – 2 przeszczepienia trzustki – „mały rekord” w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM przy ul. Lindleya
Sobota, 23 marca była wyjątkowym dniem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM. Jednego dnia, w ciągu niespełna 10 godzin, wykonano tam dwa przeszczepienia trzustki (w tym jedną – jednoczasowo z nerką). Pacjentki czują się coraz lepiej i chociaż obie są jeszcze w szpitalu, to w ciągu najbliższych kilku dni zostaną wypisane do domu.
Spotkanie u Ambasadora Stanów Zjednoczonych
Dzisiaj, 27 marca 2024 r. w rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezińskiego odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie dotyczące problemu zdrowia psychicznego młodzieży, w którym uczestniczył rektor prof. Zbigniew Gaciong.
Wizyta delegacji wiceministra zdrowia Republiki Czeskiej
Rektor prof. Zbigniew Gaciong był gospodarzem wizyty w naszej uczelni wiceministra zdrowia Republiki Czeskiej Josefa Pavlovica, któremu towarzyszyła Adéla Lemrová – ekspert ds. żywienia niemowląt i małych dzieci z Narodowego Instytutu Zdrowia Czech, Aneta Majerčíková – doradca oraz Jaroslav Remes - przedstawiciel Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie.
Wywiad z dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM
Wszyscy wiedzą, że większość szpitali jest zadłużona a te, które finansowo dają sobie radę, to ułamek procenta. Brakuje płynności finansowej, bo przecież wszyscy muszą płacić za ogrzewanie czy prąd, dostawy leków. Cóż więc robią? Pożyczają - mówi Anna Łukasik w wywiadzie, którego udzieliła Polskiej Agencji Prasowej.
Dzień Otwarty WUM
Około 1500 odwiedzających, 40 stoisk, blisko 300 studentów obsługujących stoiska, 4 wykłady na auli, 8 rodzajów warsztatów i 400 osób biorących w nich udział – oto bilans Dnia Otwartego, który odbył się 23 marca na naszej uczelni.
Otyłość i brak ruchu to główne przyczyny cukrzycy typu II
Najważniejsza w przeciwdziałaniu cukrzycy typu drugiego jest profilaktyka, czyli walka z otyłością, dobra dieta oraz aktywność fizyczna – podkreślała senator dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor podczas zorganizowanej przez Centrum Medyczne WUM debaty „Jak zatrzymać epidemię cukrzycy?”, która odbyła się 15 marca br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pani senator dodała, że Polacy z powodu chorób cywilizacyjnych żyją o dziesięć lat krócej niż Włosi czy Hiszpanie.
Budynek Dalibora, widok z lotu ptaka, budynek otoczony zielenią.
Rektor prof. Zbigniew Gaciong spotkał się z Ministrem – członkiem Rady Ministrów, Szefem KPRM Janem Grabcem. Tematem rozmowy, która odbyła się w czwartek, 14 marca 2024 roku, były wyzwania funkcjonowania uczelni medycznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na problemy psychiatrii dzieci i młodzieży.
Najlepsi z najlepszych wyłonieni w finale Konkursu Prac Magisterskich Wydziału Farmaceutycznego
W finale swoje prace zaprezentowało 10 studentów farmacji i 9 analityki medycznej. Wszystkie prace odznaczały się wysokim poziomem merytorycznym, a młodzi adepci nauk farmaceutycznych opowiadali o nich profesjonalnie i ciekawie: najpierw w trakcie sesji plakatowej, potem - przed szerszą publicznością - w auli Centrum Dydaktycznego. Po obradach jury wyłoniono zdobywców 1., 2. i 3. miejsca na każdym kierunku. Zostali nimi…